Неділя, 17.11.2019, 10:39

 Орхідея - Форум

Меню сайту
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Чи подобається Вам форум
Всього відповідей: 75
Погода
Друзі сайту
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Клуби за інтересами » Рослинництво » Орхідея
Орхідея
ArielДата: Неділя, 14.12.2014, 17:29 | Повідомлення # 1
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 918
Статус: Offline
Одна із таємничих рослин, здатна не залишити нікого байдужим — це орхідея. Сімейство природних орхідей налічує близько 25000 видів і близько 100000 штучно виведених гібридних примірників.

Орхідеї можна помітити в самих незвичних місцях. Одні з них, особливо тропічні орхідеї, вибирають для свого мешкання звичайні дерева, використовуючи їхні міцні стовбури в якості опори і поступово зростаючи вгору, ближче до сонячного світла. Інші ж, люблять селитися на скелях, запускаючи своє коріння в тріщини між камінням. А в Австралії, зустрічаються навіть такі орхідеї, які ніколи не бачать сонячного світла, а ростуть виключно під землею, запилюючись підземними комахами.

Із самою орхідеєю пов’язано безліч стародавніх легенд і забобонів. Навіть в наш час є люди, які свято вірять у те, що існують такі орхідеї, які можуть харчуватися не тільки собі подібними, але навіть тваринами і людьми. Однак, ці забобонні страхи, не мають нічого спільного із дійсністю, хоча, справедливості заради варто сказати, що є окремі види орхідей, які харчуються дрібними комахами, що мають необережність потрапити в їх мережі.

А ось, наприклад, стародавні китайці у своєму побуті іноді вживали такі словосполучення, в яких слово “орхідея” означало хороше ставлення або добротну якість. Навіть такий знаменитий філософ давнини, як Конфуцій, ставив на одну сходинку орхідеї і благородних людей. Сьогодні в музеях можна побачити прекрасні витвори старовинного мистецтва, в яких має місце розпис на фарфорі, або вишивки у вигляді квіток орхідей.

Дещо інакше ставилися до орхідей в старій Європі. Там було прийнято, при приготуванні любовного напою, кидати в нього підземні бульби орхідей, які ростуть на території Європи. Причому, вважалося, що при використанні зілля з молодими або старими бульбами, ефект від дії був прямо протилежним. Тобто, молоді бульби здатні посилювати потяг, а старі – знімати.

Крім того, із сухого коріння орхідей виготовлявся продукт, під назвою Салеп. Його рекомендувалося вживати в їжу тим людям, які були сильно виснажені в результаті тривалої хвороби, та грудним дітям. Вважали, що “салеп” давав людині відчуття ситості і зміцнював сили.

Якщо в квартирі з’явилася орхідея, то, насамперед, необхідно дізнатися, як вона правильно називається, і до якого сімейства вона належить. Адже тільки так можна вибрати правильний метод догляду за нею. Зазвичай в домашніх умовах орхідеї вирощуються в акваріумах, або інших великих скляних місткостях, а в якості освітлення, застосовуються люмінесцентні лампи. Крім того, для орхідей згубна жорстка вода, і при їх вирощуванні слід максимально вберегти їх від комах-шкідників, які здатні в один момент звести нанівець всі зусилля.

Правда, існує і такий вид орхідей, які в народі називаються “орхідея – наречена” (Целогина гребінчаста), і які можуть чудово обійтися і без тепличних умов. Цей вид орхідеї був виявлений в 1921 році у Непалі, ботаніком з Англії Д. Ліндлі.

Отже, щоб створити нормальні умови для успішного вирощування орхідей, необхідний акваріум, чи просто місце на сонячній стороні вікна. Квіти висаджують в глиняні або пластмасові горщики, що мають дренажні отвори. Крім того, обов’язковою умовою є наявність вологого теплого повітря. У тому випадку, якщо зниження середньодобової температури до +15 – 16 °C відбувається тривалий час, то це може стати причиною раннього цвітіння. Тому в ранньої рослини, зазвичай видаляють квітконіжку.

Для поливу орхідей застосовується тільки дистильовану, або кип’ячену воду, а ось для їх обприскування — дистильовану, талу-снігову, або дощову воду. Якщо для цих цілей використовувати жорстку воду, то цілком ймовірно, що незабаром, на листках рослини виступлять плями солі.

В якості освітлення, як вже було сказано, можна застосовувати лампи денного світла, розташовані на відстані приблизно 30 сантиметрів від рослин. Тривалість світіння має становити приблизно 11 – 12 годин. Якщо листя орхідеї сильно задираються вгору або сильно опущені, при цьому спостерігається укорочення міжвузловин, то це означає, що світла квітам занадто багато. При довгих і тонких міжвузловинах, можна говорити про те, що світла явно недостатньо.

Джерело: 
ArielДата: Неділя, 14.12.2014, 17:30 | Повідомлення # 2
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 918
Статус: Offline
Одна з моїх красунь! 
ArielДата: Четвер, 11.02.2016, 10:50 | Повідомлення # 3
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 918
Статус: Offline
Ще одна моя красуння: 
АняДата: П`ятниця, 12.02.2016, 09:29 | Повідомлення # 4
Міс Життєрадісність
Група: Організатор СП
Повідомлень: 44
Репутація: 0
Статус: Offline
моя красуня

 
АняДата: П`ятниця, 12.02.2016, 09:30 | Повідомлення # 5
Міс Життєрадісність
Група: Організатор СП
Повідомлень: 44
Репутація: 0
Статус: Offline
і ще одна красуня

 
ArielДата: П`ятниця, 12.02.2016, 14:01 | Повідомлення # 6
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 918
Статус: Offline
Аня, дуже гарні!

 
ArielДата: Неділя, 06.03.2016, 13:25 | Повідомлення # 7
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 918
Статус: Offline
Додаю фото ще трьох своїх красунь: 
Форум » Клуби за інтересами » Рослинництво » Орхідея
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: