Четвер, 28.03.2024, 23:44

 Техніка "Терра" - Форум

Меню сайту
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Як Ви потрапили на форум
Всього відповідей: 98
Погода
Друзі сайту
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Клуби за інтересами » Милі дрібнички » Техніка "Терра" (Цікаві колажі)
Техніка "Терра"
ZolushkaДата: Субота, 12.10.2013, 16:53 | Повідомлення # 1
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 467
Статус: Offline
Вже не пам'ятаю в пошуках чого я сіла за комп'ютер, але швидко переключилася на пошук інформації по техніці "Терра".



Найбільш доступно, детально та інформативно про цю техніку прочитала в блозі флориста Світлани Чернявської.
Ось витяги з статті блогу:
Матеріали:
1) Використання піску дає дуже незвичайний ефект - зернистість в роботі. Основна вимога до піску - просіювати. Можна купувати готовий флористичний пісок.
2) Клей ПВА пов'язує частинки суміші і основу колажу.
3) Фарби водорозчинні - гуаш - сохнуть не надто швидко , втрачають насиченість при висиханні. Акрилові фарби сохнуть швидко. Колор-барвники найбільш економний варіант, якщо Ви робите багато колажів. Купувати потрібно основні кольори (червоний, жовтий, синій, чорний) і змішувати між собою. Фарба-спрей може використовуватися для експрес-фарбування.
4) Торф'яні брикети для розсади дають природний вигляд, натуральність. Змішуються з ПВА і водою.
5) Глина замочується водою заздалегідь. Можна використовувати терракотову або блакитну глину. При накладенні товстим шаром глина дає тріщини, цей ефект можна навмисне створювати. Для запобігання тріщин шар глини покривається ПВА з водою. Фарбувати глину спреями, фарбою за допомогою ватних тампонів або губки.
6) Гіпс натуральний або алебастр.
7) Шпаклівка - найнеобхідніший матеріал в колажі. Сама рекомендована шпаклівка - MAXI від SADOLINI (у відрах), у тубах і MINI не брати. Декоративні штукатурки від німецької фірми Reibeputz, а польські від Capacol. Розмір часток краще 1,5 , іноді 2,5. Обов'язково потрібна грунтовка основи, яка полегшує зчеплення з основою.
8) Оргаліт - дерев'яна основа з сітчастими гратами (сітку процарапать цвяхом). За 9 годин до роботи нанести клей ПВА, залишити для просушування. Оргаліт НЕ буде дуже намокати і коробитися. Грунтувати потрібно будь-яку основу перед роботою.
9) Рослинний матеріал - плосковисушенние сухі листочки і квіти, гілки і корчі, мушлі і морські зірки, сітка та інші матеріали. Перед роботою сухі матеріали наситити водою для більшої пластичності і гнучкості.
10) Обприскувач для води.
11) Пензлики - щетинки для фарбування колажу , малярський широкий пензлик.
12) Шпатель.
13) Ганчір'я.
 
ZolushkaДата: Субота, 12.10.2013, 17:18 | Повідомлення # 2
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 467
Статус: Offline
Методика роботи: 
1. Підготувати поверхню основи заздалегідь.
2. Обприскати основу водою з двох сторон.
3. Зробити грунт (основу) з необхідного Вам матеріалу (шпаклівка+ПВА, шпаклівка+пісок+ПВА, торф'яні брикети+ПВА, тощо). Можна відразу додати барвник. Базовий колір повинен бути не світлий і не темний.
4. На вологу поверхню нанести масу, за допомогою малярного пензля або шпателя.
5. Мокрий матеріал помістити в масу, втиснути, трохи профарбувати пензлем зверху.
6. Залишити висихати колаж або сушити поверхню за допомогою фена. 
7. Нанести фарбу згідно Вашої задумки.

Як бачимо, нічого надзвичайного. А якщо чогось не вийшло, то це питання досвіду smile
 
ZolushkaДата: Субота, 12.10.2013, 17:52 | Повідомлення # 3
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 467
Статус: Offline
Ось фото-звіт, як я робила свій перший колаж в цій техніці. Прошу віднестися з розумінням, все-таки матеріали для мене нові.





 
ArielДата: Середа, 16.10.2013, 12:15 | Повідомлення # 4
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 918
Статус: Offline
Zolushka, дуже гарно! Я собі теж таке хочу і місце в мене знайдеться! biggrin

 
AssolДата: Середа, 16.10.2013, 16:30 | Повідомлення # 5
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 649
Статус: Offline
Дуже цікава техніка.
Zolushka, молодець! даром наговорювала на себе.

....... і в нас місце б знайшлося... biggrin flowers
 
Форум » Клуби за інтересами » Милі дрібнички » Техніка "Терра" (Цікаві колажі)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: