Четвер, 28.03.2024, 18:06

 Парк «Софіївка» - Форум

Меню сайту
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Чи подобається Вам форум
Всього відповідей: 76
Погода
Друзі сайту
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Справи домашні » Подорожі та відпочинок » Парк «Софіївка»
Парк «Софіївка»
ArielДата: Вівторок, 05.02.2013, 12:29 | Повідомлення # 1
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 918
Статус: Offline
Парк "Софіївка" заснований у 1796 році власником міста Умані, магнатом Станіславом Щенсним Потоцьким та названий на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької. Автором топографічного й архітектурного проекту і керівником будівництва парку було призначено військового інженера Людвіга Метцеля.

Парк був створений у майже безлісій місцевості, розчленованій річкою Кам'янкою, балками та ярами, які врізалися в гранітове підложжя, що часто виходило на поверхню. При створенні парку вдало використано рельєф, але без заздалегідь наміченого плану. У процесі завершення робіт на окремих ділянках були висаджені місцеві та екзотичні деревно-чагарникові рослини, тоді ж були збудовані перші архітектурні споруди та прикрашено «Софіївку» скульптурою, переважно античною.

Головна композиційна вісь парку проходить по річищу Кам'янки, де споруджено ряд штучних басейнів та ставів: Верхній — понад 8 га, Нижній — близько 1,5 га та інші, водоспади (один з них 14 м висотою), шлюзи, каскади, підземну ріку Ахеронт (завдовжки 224 м), водограї (найбільший — до 20 м) тощо.

Парк прикрашають штучні скелі (Левкадська (Бельведерська), Тарпейська й інші), ґроти (Венери, «Горішок», «Страху і сумнівів» та інші), павільйони (Флори, Рожевий), альтанки, скульптура.

Завдяки компонуванню різних деревних порід, поєднанню їх з водоймами, скелями й архітектурними спорудами, створено види й перспективи різних планів (Головна алея, Англійський парк, Єлісейські поля та інші).
Софія Вітт

Коли Людвіг Метцель закінчив будівництво, в'їзд до парку був з боку оранжерей (тобто, з двору сільськогосподарської академії). Тоді приїздили в «Софіївку» на конях по теперішніх вулицях Тищика і Київській.

На сьогодні — це місце відпочинку. Щорічно його відвідують близько 500 тисяч людей. Площа — 179,2 га.

«Софіївка» є пам'ятником краєвидного типу світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII — першої половини XIX століть. Тут росте понад 2000 видів дерев і кущів (місцевих і екзотичних).

Парк розташований у північній частині міста Умань Черкаської області, обабіч ріки Кам'янки, за адресою — вулиця Київська, 12-а. З 1980 року директором дендропарку є член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук, професор Іван Семенович Косенко.




Джерело

Чи були Ви у парку "Софіївка"? Напишіть свої враження та коментарі.


 
ArielДата: Вівторок, 05.02.2013, 12:43 | Повідомлення # 2
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 918
Статус: Offline
Я там була і не один раз. Парк чудовий і враження від нього лише позитивні. Останній раз булаи там з чоловіком 2 роки назад. Все дуже сподобалось. Плануємо поїхати і ще раз, коли донечка підросте.

 
ZolushkaДата: Четвер, 07.02.2013, 01:37 | Повідомлення # 3
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 467
Статус: Offline
Я за своє життя бувала в Софіївському дендропарку разів мабуть чотири. Але не проти їздити туди щодня!
 
NikaДата: П`ятниця, 08.02.2013, 10:22 | Повідомлення # 4
Міс Життєрадісність
Група: Подружка
Повідомлень: 70
Репутація: 0
Статус: Offline
Теж там була, й не один раз. І не проти поїхати туди і ще хоча б раз. Парк мені дуже подобається. biggrin
 
valusha26Дата: П`ятниця, 15.02.2013, 13:43 | Повідомлення # 5
Міс Сором'язливість
Група: Подружка
Повідомлень: 14
Репутація: 0
Статус: Offline
Я була в парку 1 раз.Дуже хочу поїхати з сім`єю.В яку пору року там саме найкрасивіше?
 
ArielДата: П`ятниця, 15.02.2013, 14:20 | Повідомлення # 6
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 918
Статус: Offline
Мені найбільше там сподобалось весною, коли все цвіте. Дуже запам'яталось Тюльпанне дерево.

 
ZolushkaДата: П`ятниця, 15.02.2013, 14:23 | Повідомлення # 7
VIP
Група: Адміністратор
Повідомлень: 467
Статус: Offline
Була влітку та ранньою осінню. Однаково гарно, головне, щоб день був сонячний smile
 
Форум » Справи домашні » Подорожі та відпочинок » Парк «Софіївка»
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: